Are We children of lost hope?

8. february 2018 at 18:57 | Elie |  Téma Týdne
Všichni asi známe příběh o Pandořině skříňce. Byla to typická zvědavá ženská, načihovala do skříňky, do který neměla a vypustila do světa to, co neměla, známe. Cholera, mor, Justin Bieber, tofu, Padesát odstínů a tak dál a tak dál... A když zjistila, že by z toho mohl být kolosální průser, tak jí fofrem zabouchla, takže na dně zůstala schovaná naděje.

Tenhle příběh o Pandoře myslím vystihuje celkově povahu nás lidí, ať už toho našeho maličkého národa ve středu Evropy, nebo i celkově lidstva jako takového. Ať už se to sere, jak se to sere, vždycky v nás zůstává naděje. Tento odkaz lze najít, jak v literatuře, tak i ve filmu, je to to poslední, co v nás zůstává. I když v dnešní společnosti je docela těžké si v srdci tu naději udržet. Možná, že máme stále více možností a příležitostí, ale navzdory tomu mám trochu pocit, že nás to, tak trošku okrádá o tu možnost mít naději, právě tím, že máme všechno na dosah a máme to ihned. Přijde mi, že tím tak trochu přicházíme o možnost v něco doufat. Zajímalo by mě, zda je tahle touha zakořeněná tak hluboko v nás, že o ní nepřicházíme, ani když vidíme, do jakých sraček nás svět míří. Jak ráda říkám, že ačkoliv jsem byla už tolikrát zklamaná, tak stále věřím na lásku a na pohádky. Jenže někdy opravdu bývají i dny, kdy mám chuť vztyčit prostředníček a křičet do světa, že na nějakou naději všem seru. A i přesto, je vždycky úplně na dně, schovaná, zahrabaná, drobná, pobleskující, ale přesto tam je. NADĚJE

Tak já nevím, zda nejsme generace ztracené naděje. Co lidé v mém věku vidí, když se podívají na sebe do zrcadla? A co vidí, když se podívají okolo sebe? Mají pocit, že naději ztrácí, nebo v nich naopak zůstává zakořeněná tak hluboko, že už není možné ji jakkoliv vymazat?
Já doufám, že ne....
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Platan Platan | Email | Web | 14. march 2018 at 21:31 | React

každý predsa vie, že nádej má umierať posledná. svet ešte neporušuje úplne všetky zásady .. aspoň nemyslím :-P

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie