Where is the Magic of the Christmas

26. december 2017 at 18:59 | Elie
Někde jsem ztratila kouzlo Vánoc. Tak moc jsem se na ty letošní těšila. Na svoje první Vánoce v novém bytě a na vlastní pěst. Nakonec to popravdě byly asi nejhorší Vánoce vůbec. Zklamaly mě. Nebo jsem se možná zklamala sama, těžko říct. K Mikuláši jsem dostala čokoládový kalendář, protože přece vůbec není infantilní odpočítavat ve čtyřiadvaceti čas do Vánoc malými čokoládkami. Napekla jsem cukroví, koupila dárky, uklidila a připravila si pevné nervy.

Zklamala mě moje máma. Jako vždycky. Bohužel údělem prodavačky je chodit do práce vlastně pořád. Obchodní řetězce naučily své zakázníky, že není problém mít oveřeno téměř non-stop a tak jsem se na Štědrý den vykulila v šest ráno z postele a mazala do práce. Mámě jsem to předem oznámila, že budu na Štědrý den v práci a dárky tedy doručím den předem. Očekávala jsem, že mě pozve na večeři a k mému zklamání nestalo. I když znám svojí mámu, takže zas tak veliký šok to nebyl. Avšak svého fotra (čti biologického otce) jsem potkala den před Štědrým dnem, prošli jsme okolo sebe bez jediného slova jako vždycky. Už jsem s ním nepromluvila celých děvet let, ačkoliv bydlíme přes ulici, holt můj zvyk pálit mosty za lidmi, kteří můj život ničí.

Každopádně jsem se na Štědrý den docela honila a když jsem dorazila z práce , tak místo horečných příprav a těšení se na večer jsem šla prostě jen spát. Navečeřela jsem se, popadla dárky a vyrazila k babičce. Vlastně celý ten měsíc těšení přišel vniveč. Dalo by se říct, že jsem celý ten den vzdala.

Z celého tohohle svatéčního chvátání obviňujeme společnost, jako kdyby to byla živá, dýchající, pulsující bytost žijící vedle nás. To společnost náš žene do koupi drahých dárků, to společnost nás žene nakupovat kvanta a kvanta potravin na štědrý večer, protože bude celé dva zavřeno, co kdybychom náhodou umřeli hlady. Když nevyfotíš hromadu dárků pod stromečkem na facebook či instagram, jako bys je neslavil. Jenže už si neuvědomujeme, že tu obludu "společnost" tvoříme my sami. Žene nás do falešného předstírání lásky jediný den v roce, jakoby to snad nešlo i jindy. Protože se to na svátky vyžaduje, protože to vyžaduje společnost. Protože o svátcích máme být dokonale šťastní, dokonalé rodinky, dokonalé dárky, dokonalé lži. Protože se to očekává.
A já zas neustále čekám, že jednou někde najdu tu krásu a kouzlo Vánoc z dětství, protože mi chybí. Chybí úžas ze světýlek na náměstí a vůně svařáku, cukroví a opravdové lásky, ne té z reklamy.

Vám však přeji abyste to kouzlo Vánoc nikdy neztratili.

Elie
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 26. december 2017 at 19:14 | React

Taky jsem letos nějaká jiná . Respektive i jiný roky mě Vánoce moc nebraly,ale letos to byl extrém . Žádná atmosféra nic :-?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie