Smoke and mirrors

28. september 2016 at 21:02 | Elie |  Téma Týdne
Dej lidem, co chtějí vidět a oni Ti pak ukáží po čem skutečně touží. Lidé jsou líní. Jsou líní se dívat. Dej jim obrázek veselé, rozevláté dívky, jejíhož srdce se nic nedotkne a oni tomu budou věřit. Dej jim obrázek bezstarostné dívky, které na ničem nezáleží a oni se ho budou držet jako posledního záchrannéh lana na potápějícím se Titanicu.

Čím blíže se díváte, tím méně vidíte. Jeden krok blíž a stejně nic nevidíš. Čím těsněji se přiblížíš, tím víc se Ti ta dívka vzdálí. Je to iluze, kouř a zrcadla. Je jako nejasná vzpomínka při amnézii. Mlhavě se třpytí ve Vaší mysli, ale když se jí pokoušíte uchopit, jen se zamihotá a zmizí. Protože neexistuje. Každému dá jinou verzi sebe sama. Takže vlastně nikdo
Někdy pochybuje i ona sama, o tom, kdo je. V některé dny se potřebuje toulat a toulá se tak dlouho, že se ztratí. Jenže ona se ráda ztrácí. Nečeká, že ji bude někdo hledat. Nečeká, že ji někdo bude hledat, protože čas od času prostě nechce být nalezená.
Ale zase čas od času chce být nalezena, doopravdy nalezená. pod tím vším, ale kdo se bude namáhat?

Občas jí říkají, proč nejsi víc holčicí? To když nosí svoje černý trika s psycho příšerkami. Ona se podívá na svoje filmový tričko se Suicide Squadem a odpoví, že se v tom necítí. Ptají se proč a ona říká, že to stojí moc námahy. A pak jí říkají, že je zvláštní, rozevlátá, ale prý je to super. Musí být fajn být jako ty.

A její reakce je, no děsně fajn.

Pak zas, proč se nemaluješ, vždyť ti to sluší. Nejsem to já a stoji to moc energie. Je to přetvářka. Když se nelíbí lidem taková jaká je, proč se s nimi vůbec zaobírat a dělat ze sebe kvůli nim někoho jiného?

Ale jistě umí být krásná a vzít si podpatky a šaty, namalovat se a vypadat jako dáma. Ale co z toho? Lidé pak zírají a to ona nerada, když zírají. Protože posuzují a to nesnáší. Ona má spoustu podob, podle toho, s jakými lidmi tráví čas. Oni si pak na její určitou formu zvyknou a ona z ní nevybočuje. Nevadí jí to. Je ráda pokaždé jiná, dává jí to možnosti.

Ale není to stejné jako s make-upem, protože všechny tyhle podoby tvoří jí celou a jedinou. Možná tahle mlhavá dívka neví, kdo je, ale rozhodně ví, kým být nechce.

Tak si ji najdi, když budeš chtít hledat pečlivěji než ostatní. Kouř a zrcadla. Protože čím blíž jdete, tím méně vidíte.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 womm womm | Email | Web | 30. september 2016 at 23:32 | React

roztomilé :3 :-)

2 Elie Elie | Email | Web | 2. october 2016 at 18:17 | React

[1]: I presto, ze roztomilost nebyla ucelem clanku, dekuji :) :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie