Oh yeah I'm addicted to books

21. april 2014 at 17:49 | Elie |  Téma Týdne
Moje máma říká, že mě je snažší živit než mi kupovat knihy. Protože většinou nejdu do knihy, která má méně jak 200-300 stránek a to se odráží i na ceně. Miluju knihy nové, staré, romány, povídky, básničky, sci-fi, fakta, fantasy. V podstatě je mi žánr ukradený, pokud má kniha dobrý příběh. I když favority mám mezi knihami z historie, konkrétně z té Egyptské a fantasy a sci-fi a úplně nejlépe v jednom příběhu dohromady :D
Takovou už v uvozovkách "klasiku" jako je Harry Potter mám v knihovničce a ano přiznávám poplakala jsem si jak u Siriuse, tak u Brumbála a dvojčat no i toho Snapea mi bylo líto. Panu Spisovateli Danu Brownovi jsem vděčná za mnou milovaného Roberta Langdona. Taky opěvuji Mika Ashleyeho za jeho Velkou knihu egyptských detektivek. A zbožnuji knižní vydání Stargate, statečně jsem na pláních bojovala ve všech dílech Paulova Eragona a ne není pravda, že neměl Eldesta psát ( přes sladkých 700 stran). Ale i taková klasika jako Tři mušketýří od monsinoura Dumase, nebo Babičku, Malého Bobše, Povídky z jedné a druhé kapsy, nebo Mandel pohádek se najde v mé knihovně najde a leckdy jsou to knihy velmi staré a já miluju tu vůni zašlých stránek a roztřepené okraje a ručně šité vazby. Ano přiznám se, že čtu i takové ty knihy na hodinku dvě jako je Sandra Brown a Johanna Lindsey, ale když je nouze....znáte to. Dobře budu upřímná a přiznám i Meyerovou a její upíry, ale zas jí musím uznat, že v knize není Isabela tak jednorozměrná, plochá, nudná a nemastná neslaná jako její filmová představitelka, sory Kristen. Taky čtu Hru o trůny, ze seriálu jsem viděla pár dílů a no jak už to bývá, knihy vedou. Nesmím zapomenout na Elisabeth Petersovou a její knihy o Egyptě, dodnes si nejsem jistá, jestli to opravdu zažila nebo je to z části fikce, vlastně kromě ní to neví nikdo :D. Taky musím zmínit spolupráci pánů Scotta a Gordona, protože jejich Dálná brána a navazující Lessekův klíč jsou nádherné fantasy. A nesmím zapomenout na Michaela Peinkofera a jeho Lady Kincaidovou, tak trochu Lara Croft akorát asi o dvě století dříve :D A ano můj milovaný Andrew Davidson a Srdce netvora, dokonalost :)
Co někteří přečtou za celý život, zvládám za měsíce. Strašně ráda na chvíli uteču do jiného života, reality nebo celých světů. Cítím se dobře a spokojeně v knižních světech ovládaných mou fantazií. Ráda se vracím ke knihám a hlavním postavám jako ke starým známým. Proto mám ráda knihy místo filmů, ve filmu vám vše naservírují až pod nos a nezbyde místo pro fantazii. Miluju čtení venku za krásného počasí nebo v otevřeném okně, vlastně všude.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie