January 2014

Věříte v osud? (část 12)

13. january 2014 at 23:40 | Elie |  Povídky
Po velmi pichlavém, leč výstižném komentáři, že na mém blogu se nic neděje, jsem se dokopala k napsání svých představ. Vznikla předposlední kapitola povídky "věříte v osud?" A já doufám, že bude alespoň trošku ke čtení.

"Do dvou hodin?" "Pane, víte přeci, že rychleji už to opravdu nejde." Kapitán letadla vypadal, že každou chvílí omdlí strachy. "Ať nás nikdo neruší, kapitáne."
"On vážně řekl dvě hodiny? Vždyť je to v Egyptě!" "Dwayne myslíš, že bys mohl na chvíli zmlknout?"

…..

"Slečno, můžete mi vysvětlit, jak je možné, že mé soukromé letadlo jaksi odletělo beze mne?" "Ale pane Cartere, byl jste tu přeci před hodinou a odletěl do Alexandrie."
Lehce pokývl hlavou na vojáka po svém boku. "Pane, ujišťuji vás, že už se to nikdy nestane." Voják se tiše přiblížil k sekretářče a ozvalo se hlasité křup. Dopadla tváří na klávesnici. "Já vím, že ne," usmál se Carter. "Zbavte se jí a ať mi okamžitě přistaví letadlo. Quine, poletíme do Egypta, konkrétně do Alexandrie za slečnou Deanovou."

………….

"Sam? Víš, že tohle je druhý největší město v Egyptě, jak chceš najít rodiče?" "Stačí, když dostanu Link k nějakému počítači."
Carterův osobní řidič je v černé limuzíně odvezl do středu města.
Procházeli skrz davy lidí.Snažili se najít nejbližší kavárnu s wifi připojením, když se začalo se Sam něco dít. "Ne, ne, ne teď ne!" "Samanto, co se děje?" Celé její tělo zasáhla silná křeč a pak upadla na prašnou zemi a propadla se do bezvědomí. Náhle se probrala a usmála se. "Bastet je doma."
Zavětřila jako kočka. "Tak kavárnu hledáte, já cítím kafe na míle daleko, tak jdeme ne? A pro info v těhle hadrech dovnitř nemůžem." A s těmito slovy nenápadně sebrala jeden z barevných šatků ze stánku kolem kterého procházeli, aniž by si prodavač čehokoli všiml.Zamotala do něj skoro celou Link.
"Fajn a jsme tu,hledej cokoliv o přepravě dvou lidí v roce 2003 a hlavně něco ve spojitosti s Carterem a Quinem. A ty brouku mazej s ní, budeš ochranka." Dwayn pozvedl nesouhlasně obočí. "Chci mluvit se Sam." "Ale no tak, se mnou je přeci větší zábava." "Chci mluvit se Sam a hned." Jediným hbitým a sotva postřehnutelným pohybem se přesunula těsně před Dwayna. "Tak poslyš obludko, ty jsi kříženec a já čistokrevná bohyně, co myslíš, kdo koho poslechne." A s těmito slovy položila ruku na levou část jeho hrudníku a zatnula nehty do jeho kůže. "Ona možná získala tvoje srdce, ale já ho mám teď v hrsti takže se seber a padej dovnitř, nebo ti ho budu muset velmi neesticky a nechirurgicky odstranit a věř mi, to se ti líbit nebude. A nebude se to líbit ani Sam."
Neochotně následoval Link do útrob kavárny.
"Morfe, jak si mohla vybrat takovýho blba?"

"Na čistokrevnou bohyni nemáš moc vytříbenej slovník." Ušklíbl se blonďák už zpátky ve své podobě. "Když žiješ skoro přes 5000 let a z toho posledních pár stovek mezi puberťákama musíš se přizpůsobit."
Link s Dwaynem v patách vyběhla z kavárny. "Mám je," usmála se.
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie