August 2011

Věříte v osud (část 11.)

5. august 2011 at 21:33 | Sam |  Povídky
Náhle bzučení bílých zářivek ustalo a naskočilo červené nouzové osvětlení. ,,Link kudy?" Světla se opět začala rozsvěcet a značit cestu.Došli k cele 1553. Ozval se skoro kovový hlas a ze stínu se vynořila hubená dívka s modrými vlasy, s očima tmavomodrého nočního nebe, promluvila. "Dík, žes vypla stínění" "Stínění, ono svítí slunce?" "Dwayne nemusíš bejt vtipnej za každou cenu.Pan Carter se Link trochu hrabal v hlavě, takže dokáže myšlenkou hacknout každý elektronický přístroj," usmála se Sam. "V podstatě změnili moje EM pole natrvalo, a proto mám odstíněnou místnost, abych jim nemohla hacknout systém.Přišly jsme na to, jak to vypnout" No děvčata nechci vám kazit srandu,ale pochybuji,že hackneš kovové mříže." "Ne zlato, ty si odemkneme." "Ty máš klíč?" "Ne tak docela, " Sam vytáhla z batohu malý proužek něčeho, co vypadalo jako modelína. "Seznamte se tohle je C-4, známá taky jako key-klíč."
Světelný záblesk, zasyčení a nepříjemný kovový zvuk věstil to, že bytost Link byla právě osvobozena. "Ještě jdeme pro Morfea". "Co je morf?" "Zlato ne co, ale kdo." "Budu hádat Sam zase nějaká fešanda, která něco hackne?" "Kdepak tohle je Morf." Odvětila Samanta dívající se přitom na dokonalou kopii sebe sama.Jakmile se Dwayne přiblížil k cele tvor okamžitě nabral jeho podobu jako ten nejdokonalejší odraz v benátském zrcadle.Uskočil. "Co to k sakru je?" "Není to netvor Dwayne Shanksi." "Sam, laskavě řekni svojí binární kámošce, ať mi neleze do hlavy!" "Nebuď nabroušený Dwayne, ona už to neudělá, že ne Link." "Zase si odemkneš?" "Ne, to za mě udělá Link, jsi na řadě holka, tak se předveď." Ve tváři modrovlasé dívky bylo znát soustředěni až napětí.Vzápětí jí však přeběhl přes obličej vítězoslavný výraz a ozvalo se tiché cvaknutí. "Hotovo." Usmála se na svou dokonalou kopii. "Zlato, jsem doma." A v následující vteřině už líbala malého špinavého blonďáka. "No tak vy dva, musíme na letiště.
...
"Morfe budeme potřebovat Cartera, je to na tobě, Link přehoď termíny v počítači, Dwayne jsi můj vězeň." "Proč musím být vězeň?" "Protože nevíme, co všechno ví."...."AAA pane Cartere, ráda vás vidím." Profesionálně se usmála slečna za počítačem, jež tiše bzučel. "Moment pane, podle letových záznamů máte být ve Švýcarsku, vaše soukromé letiště v Ženevě poslalo záznam o vašem přistání." Sam vyslala k Link zoufalou myšlenku. "Link, tak sakra dělej změň to!!" "Slečno, vy si asi neceníte moc svého života, když mi chcete říkat, kde mám být." " Cartere nechte ji být, a vy se slečno podívejte znovu, třeba jste se jen přehlédla." " Oh jistě máte pravdu, promiňte mi to pane Cartere, to byl včerejší záznam, už se to víckrát nestane." " To bych vám radil slečno."
....
"Kapitáne, máme malou změnu, letíme do Alexandrie." " Ano pane, do dvou hodin tam budeme."
THX 4 visit. P.S:Come back soon Elie